Kupno domu od dewelopera

Deweloper czyli osoba bądź firma sprzedająca wykończone pod klucz, gotowe do zamieszkania domy bądź mieszkania. W ostatnich latach jak i w najbliższych wydaję się to być główna siła gospodarcza, ponieważ domów budowanych jest coraz więcej, a i chętnych na zakup nie brakuje, co sprawia, że budowlanka to bardzo rentowny biznes przynoszący bardzo duże zyski.

Często bywa tak, że domy bądź mieszkania sprzedają się jeszcze przed ich budową. Przede wszystkim sytuacja taka ma miejsce w przypadku bardzo znanych i cenionych deweloperów, którzy mają na swoim koncie wiele wybudowanych i sprzedanych domów. Najczęściej są to osiedla budynków w zabudowie szeregowej, a więc w linii stawiana jest odpowiednia ilość budynków w zależności od miejsca i możliwości z większym lub mniejszym metrażem.

Natomiast patrząc z perspektywy zwykłej osoby szukającej gdzie zamieszkać z rodziną, kierując się własnymi perspektywami i możliwościami na pewno wybranie takiego domku jest ciekawą opcją i wydaje się być to wygodniejsza opcja niż mieszkanie w bloku. Kwestią sporną wydaje się być, czy zawsze takie domy są wykończone jakbyśmy sobie tego życzyli ?

Deweloper zawsze stara się zarobić jak najwięcej, a budując kilka budynków na raz na pewno nie zawsze dopilnuje wszystkich szczegółów, dlatego niektórzy ludzie zastanawiają się na pewno przed zakupem takiego domku czy nie lepiej samemu spróbować swoich sił i wybudować wymarzony domek, ponieważ często ceny domów u dewelopera są zawyżone . Natomiast tutaj pojawia się pytanie czy taka osoba posiadała by swoją działkę, zaplecze, siły i energie aby zacząć.

Często człowiek kalkulując te wszystkie sprawy i ile wyrzeczeń potrzeba aby wybudować własnoręcznie dom decyduje się po prostu na tą szybszą wersję kupna domu od dewelopera. Ważną kwestią jest też to, iż bardzo często domki jednorodzinne deweloperskie w szeregowej zabudowie są ubogie w ogrody i miejsca po za domem. Połączone ze sobą szeregowo domy nie dają możliwości na intymne spędzanie czasu na ogrodzie, oraz ich wielkość często jest bardzo mała.

Autor

  • Urodzony w Gdyni. Uważa, że swój czas poświęcił pomaganiu innym i w żadnym wypadku tego nie żałuje. Dzięki temu zdobył niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz nowe pomysły. Swoje idee przelewa na ekran komputera, tworząc blogi i pisząc artykuły.

About the author

Urodzony w Gdyni. Uważa, że swój czas poświęcił pomaganiu innym i w żadnym wypadku tego nie żałuje. Dzięki temu zdobył niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz nowe pomysły. Swoje idee przelewa na ekran komputera, tworząc blogi i pisząc artykuły.

Comments

  1. Mieszkam w domu kupionym od dewelopera już ponad 3 lata i nie mam żadnych zastrzeżeń.

  2. Zamierzam kupić dom od dewelopera, nie mam czasu i chęci na budowę domu własnymi siłami, za wiele się nasłuchałem od znajomych ile to kosztuje nerwów.

Comments are closed.