Na co zwrócić uwagę kupując biurko gamingowe?

Każdy gracz wie, że do komfortowej i dającej przyjemność rozgrywki nie wystarczy jedynie dobry komputer i wygodny fotel – konieczne jest też zadbania o odpowiednie biurko. W końcu jest to mebel, przy którym spędza się wiele godzin bez przerwy. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Możliwość zmiany wysokości

Biurko regulowane daje możliwość ustawienia wysokości blatu w sposób idealny dla danej osoby. Każdemu daje to wiele wygody, a osobom, które jeszcze nie osiągnęły swego pełnego wzrostu, umożliwia uniknięcie konieczności kupna nowego, gdy urosną. Zapewnia też – jeśli to potrzebne – większą uniwersalność, pozwalając korzystać z biurka wielu osobom, zarówno niskim jak i wysokim. Z tego też względu zmienna wysokość jest bardzo przydatna, gdy biurko jest dzielone przez rodzeństwo.

Materiał

Biurko musi znosić różne – mniej lub bardziej nieprzewidywalne – procesy. Oczywiście wymagając też regularnego czyszczenia – zwłaszcza, gdy je się przy nim, lub pije. Z tego względu surowiec z którego jest wykonany nie może pozostać obojętny kupującemu. Niemniej możliwości wyboru są bardzo duże, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dobre rozwiązania to drewno, płyta MDF i tworzywo sztuczne.

Otwory i tunele

Nie ma nic estetycznego w kablach przeciągniętych po całym biurku, brzydko wystających zza monitora, czy walających się na blacie. Zmniejsza to też powierzchnię biurka zdatną do użytku . Warto oszczędzić sobie tych niedogodności i zaopatrzyć się w odpowiednio wyposażony mebel. Ułatwia również porządkowanie kabli, co może być przydatne przy konieczności odłączenia przewodów (przykładowo przy awarii). Wreszcie zwiększa wygodę: przewody nie plączą się, nie tworząc prawdziwych Węzłów Gordyjskich. Ewentualnie, jeżeli biurko bardzo nam się podoba, a nie ma odpowiednich otworów, trzeba pamiętać o tym, że rozwiązaniem mogą być maskownice.

Design

Ukrycie przewodów nie wystarczy do utrzymania ładnego wyglądu. Konieczne jest zadbanie o wygląd samego biurka i dopasowanie go do wystroju wnętrza. Konieczne jest zwrócenie uwagi na kolorystykę oraz ogólny styl pomieszczenia. W zależności od preferencji biurko może być elementem przyciągającym wzrok (chociaż warto zauważyć, że na przykład podświetlona klawiatura i kilka ekranów już to uczyni), albo czymś bardziej dyskretnym, jeśli mamy już inne przyciągające uwagi przedmioty. Sposoby na wyróżnienie go to na przykład nietypowy kolor albo materiał. Warto zwrócić przy tym uwagę na to, by biurko było wystarczając głębokie, aby monitory nie stały za blisko oczów, co niekorzystnie przekładałoby się na zdrowie.

Autor

  • Urodzony w Gdyni. Uważa, że swój czas poświęcił pomaganiu innym i w żadnym wypadku tego nie żałuje. Dzięki temu zdobył niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz nowe pomysły. Swoje idee przelewa na ekran komputera, tworząc blogi i pisząc artykuły.

About the author

Urodzony w Gdyni. Uważa, że swój czas poświęcił pomaganiu innym i w żadnym wypadku tego nie żałuje. Dzięki temu zdobył niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz nowe pomysły. Swoje idee przelewa na ekran komputera, tworząc blogi i pisząc artykuły.

Comments

  1. Potrzebowałem dużego biurka co najmniej na 3 monitory i kupiłem regulowane biurko na zamówienie, dopłaciłem do dodatkowego wyposażenia. Osobnej półki na klawiaturę również regulowanej. Jestem bardzo zadowolony.

  2. Jak raz popracujesz przy takim biurku to już nie będziesz nigdy chciał innego. Szkoda, że w biurze takiego nie mam.

Comments are closed.