Wytrzymała siatka sportowa

Komfort uprawiania każdej dyscypliny sportowej wymaga zabezpieczenia miejsca, na którym się znajdujemy. Ćwicząc jogę na zewnątrz rozkładamy matę na miękkiej i równej powierzchni, uprawiając kolarstwo górskie zakładamy kask i ochraniacze na najbardziej narażone części ciała. Podobnie ciężko sobie wyobrazić basen olimpijski w publicznej pływalni bez lin wydzielających tory, które mają uchronić pływających przed zderzeniem.

W sytuacji, gdy chcemy zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę lub tenis ziemny powinniśmy zabezpieczyć obszar boiska lub kortu tak, aby piłka nie wypadła poza ogrodzony teren i nie naraziła na obrażenia przechodniów lub widzów. Idealnym rozwiązaniem jest piłkochwyt – siatka sportowa, zapewniająca wygodę i bezpieczeństwo podczas gry.

Montaż dla opornych

Na Orliku, w placówce szkolnej, na lodowisku, na korcie, przy boisku do plażówki czy na hali – w takich miejscach warto rozważyć montaż siatki ochronnej. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że umocowanie piłkochwytu jest banalnie proste. W przypadku otwartej przestrzeni wystarczy krok po kroku rozstawić poszczególne pręty, dopasowując powierzchnię siatki do zabezpieczonego terenu, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków. To odpowiedzialne zadanie należy przeznaczyć konserwatorom lub montażystom podczas ogradzania terenu boiska szkolnego . Na hali sportowej wystarczy umocować rozpiętą siatkę przy trybunach i oknach na specjalnych hakach.

Wysoka jakość i trwałość

Głównym zastosowaniem piłkochwytu jest ochrona osób postronnych, budynków oraz wygoda grających. Produkt pozwoli zabezpieczyć obszar przeznaczony do uprawiania dyscypliny sportowej, a zatem musi spełniać warunek wytrzymałości przy uderzeniu piłek z dużą siłą. Dlatego materiał z którego wykonuje się siatkę jest trwały oraz solidny i nie ulega zniszczeniom nawet pod wpływem ekstremalnych warunków klimatycznych.

Niemniej jednak użytkowane piłkochwyty powinny być stale poddawane renowacji, a po pewnym czasie wymieniane na nowe ze względu na ciągłą eksploatację.

Autor

  • Urodzony w Gdyni. Uważa, że swój czas poświęcił pomaganiu innym i w żadnym wypadku tego nie żałuje. Dzięki temu zdobył niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz nowe pomysły. Swoje idee przelewa na ekran komputera, tworząc blogi i pisząc artykuły.

About the author

Urodzony w Gdyni. Uważa, że swój czas poświęcił pomaganiu innym i w żadnym wypadku tego nie żałuje. Dzięki temu zdobył niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz nowe pomysły. Swoje idee przelewa na ekran komputera, tworząc blogi i pisząc artykuły.

Comments

  1. Każde boisko [powinno być otoczone taką siatką, ale niestety tak nie jest i później są różne szkody i niesnaski z sąsiadami…

  2. Siatka ochronna jest bardzo ważna na boisku zwłaszcza jak się ogląda mecze jako rodzic z trybuny:)

Comments are closed.